Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompresor - hobby použití

Zdravím

rád bych sehnal vhodný kompresor, ale jako laik se nevyznám. Nepotřebuju bůh ví co, nebude používán profesionálně a denně, ale něco vhodného pro hobby lakování jak barev a laků tak různých ochran podvozků. Tedy něco co udrží nějaký stabilní nastavený tlak po delší dobu. Sem tam možná nějakej rázovej utahovák, bruska nebo podobný nářadí. Dá se takový kompresor sehnat dejme tomu do 4-5ti tisíc i s nějakym tim příslušenstvím (odlučovač vody a nečistot a aspoň základ pro lakování) nebo radši připlatit?

Jak velkou nádrž a výkon volit?

Co takové ty parkside (lidl) apod levné sady, má to cenu nebo je to uplnej nesmysl?

Předem díky za odpovědi

Musíš vědět kolik litrů vzduchu budeš potřebovat za minutu, jaký stálý tlak budeš potřebovat jak často a dle toho vybírat. Souhlasím s kapitánem dabačem. Určitě něco s motorem kolem 2,2 kW na 380 V. Na stříkání určitě minimálně 50 litrů.

Ne.

Dolní odhad pro použití na nářadí je jmenovitý výkon 600 litrů za minutu a to kompresory v téhle cenové kategorii nedávají. Pozor na to, že levné kompresory mají omezenou životnost (což by asi podle popisu nemuselo vadit), ale též často "přiohnuté" technické parametry, hlavně ten objemový výkon.

Na levné „hračky“ zapomeň, pokud chceš, aby to nějak fungovalo. Já používám starý dobrý Orlík a je super. Sice v garáži zabírá dost místa, ale „peníze to nežere“. A hned tak se nepodělá. Což dokládá, že ho mám několik desítek let.