Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zabezpečení elektrokola

Ahoj,

koupili jsme si s mamkou elektrokola ale řešíme jak je zabezpečit například při ponechání před obchodem a apod. (prostě na kratší dobu...). Koukal jsem na různé zámky a docela se mi zalíbil systém skládacího zámku - myslím tento typ: richter-czech-rr-9040-d5301072.htm

Chci se zeptat zda s těmito zámky máte zkušenost, zda vydrží víc než řetězový zámek apod. I tento typ zámku se dá koupit za 500 nebo až za 2500kč - je v tom velký rozdíl ohledně zpracování/odolnosti, nebo bude stačit ten levnější?

Případně jiný typ zámku který se dá pohodlně vozit na kole?

Díky

Edit: mám právě objednaný ten richter co je v odkazu, zámek od Abuse je právě dražší, tak řeším jestli se cenový rozdíl vyplatí a neplatím u abuse jen za značku...

jj díky všem za odpovědi. Jdu do toho... Vím že U zámek je asi odolnější, ale blbě se to vozí sebou. Rozbrusu samozřejmě neodolá nic, ale počítám, že když na 20 minut nechám kolo před Lidlem, tak tam nikdo nevytáhne aku brusku a nezačne na parkovišti řezat :-)

Viděl jsem kdysi v Ostravě - před Tesco přijel valník, vyskákali z něj 3 cigáni, jeden pákovkama štípal a zbylí dva okamžitě házeli na auto. Během chvilky vyluxovali všechny stojany a zmizli.
Takže 20 minut muže být dlouhá doba...

Já bych bral kolo s sebou dovnitř. On možná nějaký zámek dokáže zabránit odcizení zamčeného rámu a možná i kol, ale už nezabrání demontáži motoru a akumulátoru, což je právě to cenné. Nedokáže ani zabránit případnému zdemolování.

https://brusky.heureka.cz/f:q:aku+uhlova+bruska/
ceny tak od 800, vaha rekneme 1.5 kg i s uhlednym kufrikem - kde je vule, tam se cesta najde, no ... brusné kotouče jdou tak od 20,- (obyčejné na kovy) do třeba 200,- za diamantové ... s těma lacinýma jsem už nařezal materiálu spoustu a ani ony neubývají tak rychle a zvládnou toho skutečně spoustu - dvoucentimetrovou železnou tyč jak nic, spíš stovky, než desítky řezů, s ocelí už je to horší, ale stejně ji dávají taky.
Takže chvíli doma nabíjet, přijít s kufříkem, ubrousit kus kotouče za pár kaček a během minuty kufřík zaklapnout, nasednout a odjet ... :-( :x: