Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký materiál nad větrací přizdívku pod chodník

Dobrý den do kutilské poradny,

před obvodovou zdí domu (síla zdi cca. 70 cm) do ulice máme provětrávací-přizdívku do cca. 1,5 metru hloubky pod úroveň terénu, navrchu je přizdívka přikrytá cihlami, cihly jsou postaveny podélně, stojí na své kratší – boční straně, na nich byl násyp a asfalt.

Město dělá nové chodníky, odstranili asfalt atd. a budou dávat dlažbu-kostky. Aby se jim tam kostky vešly, potřebujou ty horní – záklopové cihly odstranit a na místo nich navrhují instalovat roxory (ocelové betonářské tyče) a na ně L plech s antikorozním nátěrem. Na stávající cihly by se jim nevešla dlažba – kostky.

Nebudou ty ocelové tyče a plech fungovat jako tepelné mosty (přivádět vlhkost do obvodové zdi) a vlastně narušovat smysl té provětrávací přizdívky z cihel podél obvodové zdi?

Případně jaký jiný stavební materiál do výše max. 5 cm by mohli místo příklopových cihel použít?

V odkaze situační fotografie. https://ulozto.cz/tamhle/CoAzk3haheJV/name/Nahrano-29-4-2021-v-11-59-59?view=gallery#
Děkuji za odpovědi.

Roxory tam podle mne zreznou, zámková dlažba má mezery a propouští vodu. 5 cm má zahradní obrubník, dělají se 20, 25 a 30 vysoké. Hlavně by přizdívka měla větrat do nějakého komínku, vodní pára je lehčí než vzduch. Pokud to budou klasické žulové kostky, platí totéž. Obrubník by měl ležet na rovině, aby nepraskl.