Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová TV vs staré domácí kino

Zdravim Vas. Muj problem spociva v tom. Ze ma televize je vybavena 4x HDMI vstupem a jednim jackem na sluchatka. Domaci kino ma vystup SCART a zajimalo by me, zda by fungovalo nejake zapojeni. Ihned jsem zanevrel nad koupi prevodniku a proste redukce z SCART na HDMI. Ale chci se zeptat, zda by fungovalo, kdybych si koupil redukci ze SCART na jacka a propojil kino s televizi. Sel by zvuk do reproduktoru kina z TV??? Nejak se mi to nezda a nechci kupovat blbosti. TV ma jacka jen jako vystup a pokud by vedl signal do kina pres scart, pochybuji, ze by zvuk sel z reproduktoru. Mohl by mi nekdo moji domneku potvrdit a pri tom me nehejtovat? :) moc Vam dekuji za odpovedi

"" Sel by zvuk do reproduktoru kina z TV??? ""
Z toho jsem pochopil, že nechceš dostat program z domácího kina (přehrávače) do televize, ale pouze zvuk z televize do beden domácího kina.
Mám obavu, že na přehrávači bude na SCART vyveden pouze výstup zvuku, ale ne vstup. Protože je přehrávač brán jako zdroj signálu pro TV.
Na SCARTu bude zvuk vyveden pro případné použití jen reproduktorů TV, bez beden dom. kina.
Ale je možné, že by dom. kino bylo vybaveno i k použití jako zesilovač zvuku. V tom případě by na SCARTu mohly být zapojeny i vstupy.
Ale v tom případě by muselo být možné v menu přístroje tuto funkci zapnout. Pokud v ovládání taková funkce není, tak to nepůjde.
Na Scartu nikdy není současně aktivní vstup i výstup, kvůli vazbám. Pokud bys našel někde v menu funkci jako zesilovač, zkus to zapnout.
Potom zkus strčit kousek drátu do pinu pro levý, nebo pravý vstup. Piny 2 a 6 Pokud to zavrčí, tak je vstup aktivní.
Ale myslím, že se takové použití nepředpokládá.
SCART https://cs.wikipedia.org/wiki/SCART