Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Materiál na kočičí výběh

Ahoj,
máme doma hluchou bílou kočku. Tlačí se ven (bydlíme v domku u lesa) ale vzhledem k lesu a blízké silnici a zdravotnímu handicapu je jasné, že by se velmi brzo už nevrátila. Proto jí chci na zahradě udělat "letní byt".

Letním bytem rozumím "voliéru" - obyč. kostka cca 2.5 x 2.5 x 2.5 m potažená pletivem/kočičí sítí, vevnitř nějaký šplhací strom a tak. Něco jako na fotce níže (jen v menším vydání).

Zkusil jsem si spočítat materiál a pokud bych to dělal z KVH hranolů 40x60, tak jen ty hranoly budou za 3k... Navíc ani nevím, jestli ty hranoly nejsou poddimenzované... pokud máte nějaké zkušenosti, jaký materiál zvolit (jestli existuje něco "lepšího a levnějšího" :) ), budu rád za názory. Děkuji.

[20180619_172345%20(1).jpg]

Nevím přesně, jaké hranoly máte na mysli, zřejmě hoblované, ty jsou zbytečně drahé, na takovou velikost voliery by bohatě stačily nehoblované střešní latě 40x60, ty koupíte v 6m délce ve stavebninách nebo prodejnách střešních krytin..