Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uprava - pripojenie sklokeramiky na 230V

Cisto teoreticky . . . Sklokeramicka varna doska, na 230V, resp 400/230. V panelaku len 230. Ak sa pripoji na 230/16A , moze mat obmedzeny vykon na vsetkych 4, alebo pojdu len niektore sucasne. Otazka> Co ak by sa natiahli 2x3x2,5 , kazdy privod samostatny 16A, a v tej sklokeramike zapojili tak, aby boli 2 a 2 platnicky kazda dvojica na jeden privod a teda aj jeden istic . . . Robi sa elektronika tak, ze pozna ze to ide z jednej fazy? Teraz neriesim ze by to pripadne vyhadzovalo istic na chodbe pri zapojeni este napriklad mikrovlnky alebo pracky . . .

Měl jsem a mám to tak i u indukce. Podstatné je používání té desky. Nejde vařit na všech plotnách najednou naplno. Ano, hnízda jsou řízená pulzně, takže tam dochází k souběhu i při nižších výkonech, ale není to tak hrozné. Asi jednodušší by bylo rovnou koupit dvouplotnu. Podstatné je, že v bytě v tu chvíli nemůžeš už pouštět troubu, rychlovarnou konvici, pračku, atd.
A v případě pojistné události mohou být problémy.
(Já mám tři fáze, jen nejsou přivedené ke sporáku. A mám kuchyňské spotřebiče rozhozené do tří obvodů - fází.)