Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vidlici 32A lze vyměnit za 16A?

Ahoj, mám na zdi zásuvku 380V 4 kolík, ale koncovka od elektrický svářečky, ačkoli je taky 4 kolík, je trochu menší a nejde do té ve zdi zastrčit, můžu tu větší 32A zástrčku vyměnit za menší zástrčku 16A, abych tu svářečku mohl na ni připojit? Vadí to něčemu? Pravděpodobně bych měl mít zároveň i slabší jistič, pro případ poruchy svářečky, ale potřebuju jen cvrknout jedno děravý víko, žádný velký svařování

Ahoj, to je dobrej postřeh, dík za reakci, vlastně jsem měl k dispozici tu menší zástrčku 16A, kterou jsem tam chtěl zkusit dát, jenže byla už starší a měla malej průměr na vstup vodiče na svorkovnici, takže jsem do toho ty tlustý dráty ze zdi ani nenarval, určitě vyměním raději tu vidlici na svářečce