Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pergola - jaký materiál a lazura

Chystám se postavit na zahradě pergolu o rozměru 5,6 x 3m z trámů 100 x 100 a rozhoduji se z jakého materiálu.
Chtěl bych použít řezivo KVH a tady bych potřeboval poradit kdo už z uvedeného materiálu stavěli. Použít průmyslovou kvalitu, nebo pohledovou kvalitu?
Jakou jste použili lazůru ?
Děkuji

Na dřevo ve venkovním prostření používám na doporučení tesaře který mi dělal pergolu HERBOL. Pergolu mám natřenou dvakrát bochemitem a poté třemi vrstvami Herbolem před osmi lety a pořád je nátěr v pohodě. Po této zkušenosti už nic jiného nepoužívám. I mnoho lidí z mého okolí mají podobné zkušenosti s touto značkou. Odstín mám Pinie, po čase trochu ještě nátěr stmavnul a je jako barva medu.

https://www.zbozi.cz/vyrobek/herbol-offenporig-pro-decor-5-l/?varianta=pinie

Ze zkušenosti vím, že i když pořídíte pohledovou kvalitu, tak budete muset opravovat a tmelit. Akorát né v takové míře. Barvu použíjte takovou, kterou nebudete muset opalovat, aby jste mohli po čase přetírat.Takže něco slabovrstvého a nebo na olejové bázi, což doporučuji. Jestli to budete dělat z KVH, nemusíte dávat žádnou impregnaci. Dřevo je vysušené a brouci to nemají rádi.