Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LG pračka vydává hlasité zvuky

Zdravím,
Vlastim pračku LG F1480TDS6. Z ničeho nic začala dělat hlasité zvuky, jak kdyby prokluzoval řemen, který tam ovšem není, protože má invertorový motor. Dělá to jen při máchání. Když klasicky pere a na konci ždíme, je krásně tichá. Proto jsem vyloučil špatné ložisko. Čerpadlo bylo vyčištěno. Na YouTube jsem se dozvěděl, že by to teoreticky mohl dělat Hall sensor, který je připojený na samotném motoru (cívkách).

Nevíte někdo?
Díky.

jak kdyby prokluzoval řemen, který tam ovšem není, protože má invertorový motor

A toto ti řekl kdo ?
Inventorový motor znamená, že je to nějaký BLDC motor s inventorem (měničem). Aby se BLDC motor točil, potřebuje Hall sondy (tedy většinou). S přítomností řemene to nemá vůbec nic společného. Takže rozebrat a zjistit, zda ten řemen opravdu neklouže. Pokud se na to necítíš, hold to budeš muset svěřit někomu, kdo tomu rozumí více než ty.

Tak jsem si vyhledal info o této pračce a všude píší "Direct drive", takže asi opravdu nebude mít řemen :)
Každopádně všude píší - "záruka na motor 10let", tak pokud není starší 10let, zkus reklamaci s podezřením motoru, třeba to uznají. Přímo Hall senzor bych vyloučil, protože pokud by byl vadný (nebo jen uvolněný), zvuky se ozývají pořád (ne jen při máchání).

PS. Ložisko to může být také. Třeba se při ždímání díky vysokým otáčkám vystředí a přestane dělat bordel. Sice je to méně pravděpodobné, ale nějaké procento tam je.