Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další ochranné prvky v elektroinstalaci 230/400V

Přemýšlím o bezpečnější elektroinstalaci.
Když pominu chrániče, a pod a nad napěťovou ochrana, jaké další ochranné prvky mohu použít pro větší pocit bezpečí, a prevenci proti vyhoření, nebo úrazu el. proudem?

Respektive něco co mi přijde např. na cca pár set korun, ale uchrání mě to před velkou škodou?

Proti úrazu el.proudem-chrániče a kvalitně a odborně provedená el.instalce a pravidelné provádění kontroly (případně revize) el.instalace a používaných el. zařízení. Proti ochraně el.instalace a el. přístrojů a zařízení - jističe a kvalitně "třístupňově" realizovaná ochrana proti přepětí. Proti požáru - kvalitně provedený hromosvod -bleskosvod a insatalování požárních hlásičů.