Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka AEG ,Favorit 65410

fDobrý den,mám problém s myčkou nadobí hlásí chybu i30-vypustila vodu a čerpadlo jede stále dál i když myčku vypnu tlačítkem.Musela jsem vypnout zezásuvky.Poradí mi prosím někdo co stím?Děkuji.

Zdravím,
Servíz přijede, vyčistí labyrint na levé straně (při pohledu od dvířek). Ale bude to něco stát. Pokud si troufáte sama, nebo víte o někom, kdo si troufne, tak myčku vysuňte, odejměte plech na levém boku a uvidíte, zda je labyrint průchodný. Spusťe mytí. S baterkou koukejte, odkud voda do spodní nouzové jímky prýští (v ní je plovák, který způsobí čerpání a chybu i30, když se tato zaplní vodou). Může být netěsný spodní "nočník", nebo ucpaná vzduchová past na presostat - to je zařízení, co měří hladinu. Tipnul bych to tedy spíše na labyrint. Pokud je zanesen bordelem, tak jej vymontujte (musí se odpojit více hadic dole, jsou připojeny pomocí spon rozebratelných kombinačkami. Vezměte matičky M3, M4 a silný magnet. Dejte je dovnitř a ježděním magnetu po vnější straně labyrintu binec uvolníte. Pak vypláchnout, vyjmout všechny matičky, namontovat a provést zkušební mytí při odkrytém labyrintu. Pozor, je v tom elektrika, takže se k tomu patřičně chovat - odpojit vidlici, před započetím prací, případně během zkoušení bez krytu velký pozor!!
Více zde: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic689184.html

Dejte vědět.