Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tv Samsung ztráta signálu

U TV Samsung QE55Q6F mi již delší dobu vypadává signál antény. Na obrazovce se objeví hláška že služba není k dispozici. Někdy 1x za týden, jindy několikrát za den. Ostatní Tv v domě nemají s příjmem žádný problém. a signál je silný. Zkoušel jsem i televize přehodit mezi sebou a u samsungu je stejný problém. Vyměnil jsem anténu i přívodní kabel. Výhled na vysílač (Kleť) je přímý. Při problému diagnostika ukazuje 0% sílu signálu, 0% kvalitu signálu a bitová úroveň chyby 0%. Stačí ale vytahnout na pár sekund přívodní kabel 230V do tv a opět běží v pořádku i několik dní.
Když ale při běžném provozu vypojím anténu, tak mi bitová úroveň chyby ukazuje 2000 Ber.
Když chci při poruše cokoli přehrát z hdd, nebo procházet menu v tv vše jde, ale žádný vysílaný program nefunguje. Problém se začal objevovat po roce a půl provozu.

Tv jsem reklamoval a servis vyměnil celou základní desku. Problém ale přetrvává. Servis tvrdí, že problém je v anténě i když jiné Tv v domě jsou v pořádku. Samsung je údajně citlivější na signál něž ostatní značky a je to běžná věc.
Dle mého názoru je problém s napájecím zdrojem Tv, který částečně nedodává napětí na tuner televize.
Je tato doměnka možná? Servis nechce zdroj měnit.

Má někdo s tímto problémem zkušenost?

Jasně, myslím DVB-T2. Antenu mám nyní https://www.okay.cz/emos-em-27lte-tv-antena-0-200-km-pasivni-venkovni/
Původní která byla https://www.okay.cz/emos-em-2845-tv-antena-0-200-km-pasivni-venkovni/

Všechny televize ukazují signál okolo 90% a kvalita 100%. Při poruše na Samsungu signál 0% a ostatní tv pořád kolem 90%.
Koax cca 6m. Nyní antena bez zesilovače a žádný rozbočovač na trase není. Zkoušel jsem vyměnit anténní zásuvku i zapojit zesilovač a problém stále stejný. Koax od zásuvky k televizi také několkátý, nyní nějaký speciální údajně pozlacený.

Pořád ten samý problém. Několikrát zkoušeno na ostatních Tv zásuvkách v domě.
Vstupní konektor v samsungu je nový, jelikož byla vyměněna servisem celá deska a konektor je její součástí. Propojovací kabel mezi zásuvkou a Tv několikátý. Konekrory doléhají dobře.

Jednoznačně chyba elektroniky TV. Otázkou je, jestli není způsobena např. krátkodobým výpadkem signálu z antény. Ale vzhledem k tomu, že jste na straně příjmu zkoušel všelicos, tak bych už pokusů zanechal.
Buďto se smířit s občasným restartem TV nebo laborovat s TV či znovu atakovat servis.
Je v TV nejnovější firmwre?
Když by byla TV po záruce, tak bych aspoň vyzkoušel vyměnit el. kondenzátory v napájecí části.
Skoro patnáct let jsem dělal u jedné kabelové TV. I když jsem nebyl technik přímo na TV, s podobným problémem jsem se několikrát setkal. Vytáhnout z elektriky a znovu zapnout. Ale jestli to dělá několikrát denně, tak to asi není řešení.