Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jističe a chrániče do dílny - EATON vs. KANLUX

budu kupovat jističe a chrániče do dílny, původně jsem to chtěl nakoupit od značky EATON, ale poslední dobou mi padá do oka
značka Kanlux (Ideal)

láká mě cena, min o 1/3 i vice levnější oproti EATON

ale přemýšlím jestli je to kvalitní značka,
a nižší cena je jen tím, že se teprve zavádí na trh?
nebo cena odpovídá nižší kvalitě?

https://www.hornbach.cz/shop/Chranic-Kanlux-proudovy-KRD6-2-25-30/5932648/artikl.html

Eaton dobrý, já narážel spíš na ten Kanlux.
Od Kanluxu bych neměl asi problém se spoustou věcí... vypínače, svítidla, ventilátory... proč ne. Ale zrovna jističe a chrániče mi nepřijdou jako dobré místo k ušetření desetikorun. Byť to normy určitě splňuje, jinak by to neprodávali.

Jestli to mají být bezpečnostní prvky (jističe i chrániče určitě jsou), tak se vůbec nerozmýšlej a ber EATON. Zrovna chránič ti může zachránit život, tak na tom nešetři ! TO je to samé, jako by jsi si na auto namontoval plastové brzdy - přece byly levnější.

EATON používáme v práci do rozvaděčů (výrobní stanice) a nikdy nebyl problém. I revizí projdou velice snadno - vypínací schopnosti chráničů jsou výrazně lepší než udávají v katalogu. Používáme standardní řady, nic speciálního.

Vybírejte ze značek Eaton, OEZ, Schrack, Schneider, případně i česká Bonega. Ale určitě ne Kanlux a podobné. A určitě nenakupujte v hobi marketech, ale v prodejnách s elektroinstalačním materiálem, Elkov, Sonepar, SMS, Jakub atd... Něco se ve Vašem okolí určitě najde.