Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrtanie do/cez zateplenie

Ahoj.
Potrebujem na zateplenu lodziu v panelaku osadit zaves. Laicky si myslim, ze len kupim dlhsi vrtak, dostanem sa na beton a dam tam nejaku dlhu hmozdinku, garnizu, alebo len ocka a natiahnem lanko.....leenze ako tak citam na nete, cez zateplenie by sa vrtat nemalo. Tepelne mosty a taak. Vadi to vobec na lodzii? Tak neviem co s tym. nejake tipy?
Dakujem

Za prve vrtat sa moze, robime to bezne, ked osadzujeme satelity. Je to menej pracne ako nasadit konzolu a potom okolo vyrezavat polys.
Za druhe ak ide o nieco lahsie mas hmozdinky do sadrokartonu a dlhsia by urcite stacila aj na zaves (moj odhad z dialky...htmostnost garnize+zavesu vs pevnost polysu).
Predpokladam, ze tam mas polys aspon 10cm hruby.
Samozrejme mozes navrtat aj dlhu hmozdinu az do panela.