Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bojler nefunguje

Caute, mam 16 rocny bojler john wood plynovy nikdy necisteny, prestala tiect tepla voda tak som sa pozrel kde je problem a voda kvapala na plamen ale ked vypnem bojler tak voda uz nekvape, bojler odesel nadobro alebo staci nieco ocistit? dakujem

Jde-li opravdu o bojler (ne o karmu), pak viz dále.
Je to divný. Jde o to, odkud voda stéká tak, aby uhasila hořák. To asi ne, spíše asi "věčný plamen". Pokud je prorzelá nádrž, pak většinou v horní části a voda pak stéká po plášti, pod izolací, dolů.
Ale pokud je pouze vypnut ohřev, tak by voda měla stékat možná méně , ale stále, na základě tlaku v systému a to i bez toho ohřevu.
Pouze pokud by se uzavřel jeho přívod vody, pak by mohlo kapání ustat.
A že by propouštěl pouze při trochu zvýšeném přetlaku při ohřátí vody, to by bylo divné.
Co se týká té kondenzace, jak píše Zero, o tu by jít nemělo, v rouře, která prochází bojlerem a v níž plamen vodu ohřívá (pokud je takto řešen), ke kondenzaci určitě nedochází.
Já už měnil 3 plynové bojlery (prorzela díra v horní části) a první dva vydržely vždy max. 6 let (Italské Quantum).

Pokud se nemýlím, tak tohle je kotel pro vytápění se zásobníkem a Ty jsi měl pouze klasický zásobník s hořákem. Tomu odpovídá rovněž ta cena. Na ohřev, pokud nebudeš řešit i vytápění, stačí bohatě ten klasický zásobník a ten je za zhruba 1/4 - 1/3 ceny.
Třeba tento 80 l:
https://www.nakuptedoma.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=3933

nebo s větším obsahem 155 l třeba tento:

https://www.pro-topeni.cz/eshop-quantum-q7eu-40-norse-155l-komin.html?gclid=CjwKCAjw9MuCBhBUEiwAbDZ-7gpkjkYhBp6YCv8AYgJe5ONso_QrthWIo35mnVPr7eCwhKrxoE60axoCKOQQAvD_BwE