Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení topného kabelu do koupelny

Zdravím potřebuji poradit ohledně elektrického podlahového kabelu...je to topný kabel s jedním přívodem -fáze ,nulák a kostra ..zapojit to umím ,ale chci se poptat jestli se to nemůže nějak spálit ,protože ve sklepě mám někde zřejmě prohozené káblíky a v rozvodnici je nulák spojen s kostrou a v přízemí už v rozvodnici toto spojeno není a v podkroví kde chci zapojit podlahovku tak taky v rozvodnici mám zvlášt nulák i kostru,nemůžu to nějak poškodit ? nebo jaké parametry musím naměřit aby bylo vše ok...?dík za radu

Poškodit se topný kabel nemůžeš.
Nejspíše máš v baráku kombinaci TN-S a TN-C sítě, kde jedna má oddělený nulák od kostry (TN-S) a druhá to má spojené - pak se tento vodič označuje jako PEN. Případně to někdo zapojil blbě, většinou to jsou inženýři z vedlejší vesnice, kteří za flašku rumu dokáží zázraky.

IMHO pro koupelny platí zvláštní předpisy, měl by se k tomu vyjádřit ZKUŠENÝ elektrikář a zkontrolovat, jestli všechna elektroinstalace v koupelně je taková jak má být.
Už jsem viděl leccos.

Citát z klasika (mistr a učeň natahují světla na zahradní slavnost):

"Pane mistr. Bude nám to probíjet."
"Nám ne. Jim to bude probíjet."