Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtačka s příklepem

Chci se zeptat. na běžné domácí použití, tyto dva typy, je v nich nějak velký rozdíl? Nejsem moc tech. typ, tak mě zajímá hlavně ten příklep pro vrtání do panelů, betonu atd. A to je občasně. Malou klasickou vrtačku mám. Výhodu té levnější vidím ve výměně hlavice, ale zase se mi to zdá za tu cenu podezřelý. Ale ty recenze jsou vesměs pozitivní. Ta druhá by spíš byla už jen pro příklep.

Díky

https://elektricka-kladiva.heureka.cz/parkside-performance-pbh-800-a1/?gclid=EAIaIQobChMIuqCi0Lur7wIVBUiRBR0FQwb5EAAYAiAAEgJNw_D_BwE#specifikace

https://elektricka-kladiva.heureka.cz/proteco-51_03-kv-800/#specifikace

V příklepu žádný rozdíl není, je to klasika mechanický, žádný pneumatický. Do panelu to vrtat bude, ale dost pomalu. Na běžné občasné použití stačí. Za tu cenu bych si klidně koupil Parkside, zkušenosti mám dobré, i co jsem slyšel od známých. Výhoda je i 3 roky záruka.

Tohle mi připadá jako důležitý parametr. Ten od Proteca má 3j a uvádějí 4000 úderu/min, Parkside 1,2 j - 7500úderů/min , ale pro to označení 3j by mělo odpovídat víc úderů než má Parkside, pokud ty údaje u Parkaide nejsou zavádějící. Stejné mi to připadá i s otáčkami kde Proteco má 900ot a Parkside 1650ot. Jinak díky všem za rady.

Taky mám delší dobu toto kladivo (jen je bez regulace otáček) a naprostá spokojenost. Odpracovala kompletní rekonstrukci dvou baráků a panelákového bytu bez problémů. Sekání elektriky i vrtání v pohodě do všech materiálů a dostává vždy pořádný záhul. Ani jsem nepočítal s dokončením jedné akce a jede dál. Jestli někdy budu muset řešit novou, tak jdu znovu na lidlshop.