Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemáte někdo zkušenost s reverzací BLDC motoru?

Řeším a realizuji zapojení reverzace pomocného motoru BLDC (hendbike pro invalidu). Není to možno provést přímo v řídící jednotce, takže je to nutno provést v silové části napájení motoru a přívodu z Halova snímače. Jak se to provádí jsem již zjistil na YT, ale zajímalo by mne, zda je možné nějak poškodit buďto řídící jednotku, nebo motor, případně Halův snímač, pokud se přesně netrefím do "prohození" těch dvou správně souvisejících vodičů motoru a dvou Halova snímače. A jak se zjistí, zda je prohození těchto vodičů provedeno správně. Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Díky za rady.

Poškodit řídící jednotku nemůžeš. Pokud to přehodíš blbě, řídící jednotka bude očekávat signál, který ovšem nepřijde (protože je jinde) a jednotka padne do chyby - prostě elektronická komutace není možná bez Hall sond (tedy pokud to není bezsenzorové, pak matematický model motoru běží v jednotce, ale to není tvůj případ). Prostě to zkus. Logicky, přehodíš U a V fázi (1. a 2.) a zároveň přehodíš 1. a 2. Hall sondu.