Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Honda civic, vybitá baterie, nejde otevřít kapota

Ahoj, máme v práci firemní Hondu Civic r.v 2014 a jelikož zde stála trochu déle, tak se úplně vybila baterie. Jde otevřít jen manuálně klíčkem. Dovnitř se tedy dostanu, ale když jsem zatáhl za páčku od kapoty, abych se dostal k baterce, tak páčka šla lehce a kapota se neotevřela.

Nevíte jestli tam je nějaký elektronický zámek, nebo se podělalo něco jiného? Jak by se to teď dalo otevřít? Případně nabít přes zapalovač?

Díky

zkusil jsem zatlačit na kapotu v místě zámku aby to trochu zahýbalo se zámkem, ale nepomohlo to. Ale v kabině je zásuvka - myslíte že bych na zásuvku mohl připojit moji náhradní autobaterii - že bych tím dobil, nebo alespoň nastartoval auto? Protože asi to roztlačovat z kopce není dobrý nápad + je to skoro na rovině a málo prostoru...

No jelikož je zásuvka propojená s baterkou (přes pojistku) za pokus by to stálo. Ale neručím, že to bude fungovat. Jinak co to je dnes za dobu, když bez nabité aku nelze otevřít přední kapota? Sladká Toyota....

Ad roztlačování, pokud je to benzín, tak roztlačením zničíš katalyzátor.

Uniká mi účel takéhoto blokovania kapoty. Akože s vybitou baterkou sa otvoriť zvnútra z kabíny nedá? Máš tam pravdepodobne uvoľnené, alebo prelomené lanko (drôt). Ak nevieš ty, alebo niektorý kolega z práce otvoriť kapotu zlodejskými úkonmi, tak ti zostáva len zavolať servisáka. Inak, pokiaľ sa dostaneš zospodu k štartéru, tak tam je svorka priamo pripojená na + pól batérie, ten a kostru môžeš využiť na nabitie. Kapotu ti to ale zrejme neotvorí, no umožní ti to dojazd po vlastnej osi do servisu.