Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový koberec má vlny

Dobrý den prosím poraďte,
po rozložení nového koberce s filcovým podkladem jsou vlny. Leží na zcela rovném lině bez nerovností.
Ani po oříznutí a cca 10 dnech se to nenarovnalo a nelehnul :-(
naopak se místy mírně nadzvedl (malé boule ?)
Potřebuji ho už nutně připevnit = páskami...
Lepit ho nechci a nemůžu.
Má někdo zkušenost ?
Někde jsem četla nahřát fénem zkusila na odřezku akorát se speklo :'(
Pak že napařit přes utěrku párou žehličky ale to už se bojim a nemám tak velký odřez na zkoušku.
Díky za rady

Toto "skrabatenie" dvojvrstvých kobercov robí vlhkosť, nestála, rozdielna teplota na podloží a vo vzduchu v interiéri, nerovnomerne nasiaknuté obe vrstvy vzdušnou vlhkosťou. Možno studená, neprehriata podlaha čím nastáva kondenz vlahy v krytine pričom sa koberec bombíruje, vzdúva, skrúca ako had.

Chce to pod plochu kobereca natiahnuť na podlahu parozábranu.

Prípadne mať podlahové, krytalové kúrenie.

Koberce tkané v jednej vrstve toto nerobia.