Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyhlazení omítky

Dobrý den,
mám panelový byt a rád bych vymaloval, spolu s tím ale - v současnosti je povrch stěn plný hrozně moc drobných nerovností - různé hrbolky, ať už bouličky či ostré; tečkovité prolákliny atd. ... Je nějaký (čím snadnější tím lepší) způsob jak mít hladkou vymalovanou stěnu? Například nějak zbrousit? Mluvil jsem s jedním malířem a ten tvrdil, že jediný způsob je kompletně vysekat všechnu omítku
Děkuji!

Ten, kdo stěnu viděl, určitě bude mít jiný názor, nežli já si představuji povrch stěny. Hrbolky obrousit, natáhnout stěrkou od některého výrobce, třeba Rokofinal, nebo Cover, obrousit a máte omítku hladkou. Pokud je více nerovností, přeštukovat.
Postupovat vždy dle doporučení výrobce.

Dutú omietku musíš osekať z muriva. Nemusí takáto omietka odpadnúť, bude držať večne pokiaľ sa nerozmočí, sused ťa nevytopí, ale bude na poklop znieť dute.

Je možné použiť hĺbkovú penetráciu pôvodnej omietky na ktorú sa po zaschnutí nanesie tenká vrstva stierky. Iba líznutie, necelý jeden mm. Hĺbková penetrácia omietok dokáže po vsiaknutí podlepiť, skompozitovať zvetralú omietku pričom zamedzí prudkému zasychaniu stierky s ktorou sa dá pohodlne pracovať, nanášať v podobe plastifikátora do roviny oceľovým hladítkom.