Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení tv s domácím kinem

Dobrý den jak propojit starší domácí kino s tv aby mi hrál zvuk z tv na repro domácího kina? Mám ho zapojené přes scart a vše funguje kromě zvuku z tv na repráky,jak to udělat? Případně jaký kabel koupit? Moc děkuji za případné rady.
Kino : Panasonic SC-HT850
TV : LG smart tv mbm63817851(1301-revoo)

Problém je v tom, že domácí kino je samo zdrojem signálu, tedy například čte DVD, a obraz posílá do TV a zvuk přes
vícekanálový zesilovač do beden a případně i do TV.
Pravděpodobně se nepočítá (i když může) s obrácenou cestou, tedy z TV do dom. kina.
Ale je možné, že ho lze použít i jako zesilovač. V tom případě zjisti, jestli disponuje vstupem označeným třeba
Audio IN. V tom případě by asi šel jako zesilovač použít. Pokud vstup nemá, tak ne.
Dalším problémem je, že dnešní TV většinou nemají audio výstup. Mívají jen optický. V tom případě by zesilovač(kino)
musel mít optický vstup, nebo by musel být převodník z optiky na analogový signál.
I scart na TV je zapojen zpravidla jen pro vstup signálu. Ale je možné (mám taky LG, ale nezjišťoval jsem to), že by na scartu
byl i výstup. V tom případě by bylo možno získat zvuk ze scartu.
Tedy zjisti, jestli má dvd nějaký audio vstup. Pokud ano, pak se dá zjištovat (pokusně, nebo to někdo ví), jestli je signál na scartu.