Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akumulacky v činžovní domě

Dobrý den. Chci se zeptat co mám dělat. Bydlím necelý rok v činžovním domě, byt je v přízemí. Okolo byty nejsou. Strop 3,20 m. Obývák je 25m2,kuchyň 20m2 a dětský pokoj 25m2. V bytě mám 20 stupňů, v mrazech teplota v místnosti spadne i na 18, 19 stupňů.
Akumulačky to nevytopí. (?) měsíčně platím 3500, - za elektřinu, což je pro mě raketa.
Komín tady mám, ale není funkční a majitel to nedovolí používat. V koupelně je to jak v lednici tam není topení vůbec.
Koberce zatím nemám.
Tarif mám D25D. Na elektriku je i bojler.
Uvažuji o výměně bytu. Je mi tady pořád zima. Jsem z toho na nervy. Mám malé dítě.
Akumulačky nabíjí v noci, k ránu 1 hodinu a pak až v 16 - 18. Do oběda jsou hned "vyfoukané".
Mám nastavit termostat i v noci na např 22 stupňů, i když se nabijejí ať to topí?
Mám strach, že ještě vyskočí platba za elektřinu.
Někdo nějaké nápady? Jsem zoufalá, je to moje první zima tady.
Děkuji

Je zde málo informací. Pod bytem jsou sklepy? Jsou ve sklepech všechna okna zavřená? Jaký výkon mají akumulačky? Jsou v akumulačkách všechna topná tělesa funkční? Jaká jsou okna? Z čeho jsou obvodové zdi? Je dům zateplený? Které zdi jsou venkovní a tedy přímo ochlazované? Co je nad bytem - také byty? Jakou má dům tepelnou charakteristiku A až G ( jako ledničky či jiné spotřebiče, všechny domy už to musí mít několik let - zjistit od vlastníka)? Byla ta zima jen v mrazech před pár dny? To je nástin všech údajů, které jsou potřeba zjistit, aby mohla být odpovídající odpověď.

Dobrý den.

Pod kuchyní s obývákem jsou sklepy, okna tam nejsou, sklep je pod zemí. Barák je stavěný ve stráni...
Pod pokojíčkem je byt, je neobydlený. Navíc si tam majitel dělá úpravy bytu a dva dny nechal v mrazech (1 stupeň venku) okna dokořán, o to jsem se už postarala.
Akumulačky jsou čtyřkové ve všech pokojích, stropy máme tedy 3,20m. Topná tělesa jsou funkční. Okna jsou nová plastová, dvě skla. Obvodové zdi - cihly, starý činžovní dům, nezateplený, zdi jsou min. 70 cm, možná metr.
Zdi:
obývák 25m2 - 1x zeď venkovní, druhá zeď sousedí s obchodem, který je zavřený, tudíž nevytápěný, třetí zeď je společná s kuchyní a čtvrtá - obchod a koupelna (také tady nemáme topení)
kuchyň 20m2 - 1x zeď venkovní, druhá - vstupní chodba do baráku (nevytápěné), třetí - s obývákem a čtvrtá je vstupní chodba do baráku a předsíň.
pokojíček 22m2 - 1 zeď venkovní, druhá sousedí s obchodem, třetí s koupelnou a čtvrtá také na vstupní chodbu do baráku.
Shrnuto - kolem byty nejsou, nad námi ano.
Barák má podle mě třídu G :-(
Zima v mrazech -10 až - 18 byla v bytě extrémní tj. max 19, 20 stupňů, nyní je venku 6 stupňů a vytopím to na 22.

Možná jsem udělala chybu, protože jsem v noci termostat nastavila na 21, možná to bylo málo? Přijde mi neekonomické topit v celém bytě V NOCI na 23, to pak fouká celou noc a navíc to hučí.

Předem moc děkuji za rady.

K.

Na tak velké místnosti a výšku stropů a to, že většina stěn je ochlazovaná jsou ve větších pokojích kamna 4 kW slabá. Jen si matně pamatuji, že na 1 m3 by měl být výkon 70 W. Co se týká třídy asi to není G (to mají kamenné baráky), ale někdo to jen nechtěl počítat a aby byl splněn zákon a tak se napsalo to nejhorší t.j. G. Nyní jde o to zda pokud poběží obchod a soused nebude blbnout je to únosné, či vlastník je ochoten dát silnější aku kamna. Ještě bych je nechal proměřit zda fungují všechna topná tělesa u akumulaček což může zjistit elektrikář. Ještě pokud budete pokládat koberce tak použít před jejich položením nějakou podlahovou izolaci.