Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co na Industrol

Zdravím,
natíral jsem dřevěnou podlahu na chatě Industrolkou, protože tam byla již vrstva od minulého majitele. Dával jsem 2 vrstvy, po ochození opět. Ale zdá se mi, že se otírá relativně rychle, respektive dlouho nevydrží. Neloupe se, jen například pod stolem od nohou se rychle vybrušuje.
Nemáte někdo ponětí, co použít místo Industrolu s vyšší kvalitou ? Nebudu podlahu brousit, takže by nátěr měl na Industrolu držet.
Děkuji za návrhy.

Syntetika je sviňa, jedine znovu syntetiku prípadne rýchleschnúcu acetónku alebo zbrúsiť, odmastiť a epoxid.

V každom prípade pokusu najprv sprav na malej ploche test.

Epoxid najprv riedky základ a najskôr až po desiatich dňoch znovu naniesť vrchný epoxid. Rozostup náterov pri 25°C je dôležitý, lebo sa podklad pri nedostatočnom vytvrdení skrabatí. Výrobca uvádza lehotu schnutia 24 hodín, čo je blbosť. Epoxid musí dlhodobo tvrdnúť, aspoň 14 dní, aby zostal náter odolný.

Tiež sú trvácne polyuretánové farby.
https://www.efarby.sk/u-2081-chemopur-e-vrchna-polyuretanova-farba-na-kov-beton-drevo-p1298

Ešte lepšie sa s nimi pracuje ako s epoxidovými farbami, sú po nátere štetcom samonivelačné s vysokým leskom, nie sú porézne, dobre sa udržujú, odolné sú proti oderu. Správny je pomer okrem tužidla aj dávka riedidla, netreba s riedidlom preháňať ak je teplota okolia pod 15°C.

Zkus Sadurit, je sice primárně určen na betonové podlahy ale je dvousložkový a otěruvzdorný. Nebo Epolex je jich více druhů a musíš si vybrat co potřebuješ. Jedná se také o dvousložkové barvy.