Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připevnění CYKY-Lo do vyfrézované drážky v betonové zdi

Mám takový problém:

Tahám kabely CYKY-Lo (prostě plochý CYKY) po bytě. Mám vydrážkováno (hrana je roztřepená) pro několik kabelů současně/souběžně, třeba 5 kabelů.
A teď řeším jak je tam připevnit, než je zafixuji sádrou, tak aby mi to drželo na místě po cca 40 cm.

Zkoušel jsem MAMUT GLUE High Tack, ale to je polymer a moc to nedrží. Hledám něco na jiné bázi..polyuretanu, kaučuk, něco jako vteřinové lepidlo (beton/plast).
Hřebíky nejdou zatlouct, fixace rozpěrkou není možná, beton je hrubý...

Neví někdo?

Na panel uplne v pohode, odskusane. Samozrejme musi byt odprasneny, najlepsie prebehnut mokrym stetcom, a nechat chvilku zascnut, nemusi byt uplne suche . . . Ked som potreboval zmenu tak som odtrhol na jednom mieste vonkajsiu izolaciu . . . Jasne ze sa to nasledne sadrovalo.

Tak jsem koupil jinou sádru, tuhne v jednotkách minut, což se již dá.
Hřebíky, skoby nejdou použít, to jsou bet. desky.

Jako fígl na fixaci kabelů ve drážce jsem použil rozpěrku z CYKY-Lo. Kabel ucvaknutý cca 10 cm dlouhý, ohnutý do tvaru písmene V a zastrčený do drážky naležato <.
Na tu chvíli co se nanese sádra to stačí.

Načel jsem i vteřiňák cca 20g, ale nesehnal jsem ho.