Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace vchodových dveří

Zdravím, potřebuji zrenovovat vedlejší vchodové dveře do domu. Jsou celodřevěné, na povrchu je z obou stran nějaká překližka nebo silná dýha, nyní již rozpraskaná. Moje představa je, že bych na ně z venkovní strany přidal nějakou fólii nebo slabou desku, ale musí odolávat počasí. Přímé slunce tam nesvítí, ale déšť tam občas dosáhne.
Poraďte, máte někdo zkušenost s podobným zadáním?
Zkoušel jsem i sehnat nové, ale asi neumím hledat. Tyhle jsou 80 cm v klasických kovových futrech a dělat kompletní výměnu vč. futer se mi zatím nechce:-)

Děkuji, něco podobného jsem si představoval, ale teď si uvědomuji, že jsem se těmito deskami už setkal. Můj problém bude v tom, že se dělají jen v jedné barvě. I když potřebuji hnědou, tak tahle se nehodí. Ale zkusím zapátrat směrem k vodovzdorným překližkám.

Rozumim, ale o vzhledu puvodne nebyla rec :-) Sehnat neco, co bude dobre vypadat, nebude to stat majlant a vydrzi to nebude lehke. Reseni by bylo podyhovat a kvalitne natrit, ale aby to u profika nestalo vic nez nove dvere. Sam bych si na dyhu rozhodne netroufl. A folii se prodava hodne, i vodeodolnych, ale priprava podkladu bude urcite pekny opruz.