Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povinné pojištění pro syna 19 let

Zdravím všechny, pokusím se být stručný. Dnes jsem poptával pojištění pro syna (19 let), coby pro pojistníka, aby si vyjížděl bonusy. Přes srovnávače. Cena většinou, samozřejmě ovlivněna mladým rizikovým věkem syna, v rozmezí 6.000 - 10.000. Ovšem po nabídce jedním srovnávačem vyšla cena od ČPP (roční platba, limit 100/100 mil, asistence STANDART) za 1.837 kč/ročně. Mám být opatrný s uzavřením smlouvy s ohledem na tak nízkou částku?
Prosím o Vaše reakce, zda má někdo zkušenosti s touto pojišťovnou za podobných podmínek, nebo pouze Vaše názory.
Děkuji
Honza

Volal jsem si s odstupem 2 hod. s poradcem toho srovnavače, právě jestli nebyla myšlena platba čtvrtletně. Zaslal mi nabídku na mail pro poztvrzení správnosti a částka i s limity seděla. Platba ročně. Nepospíchám na to, výročí pojistky mám v květnu, v týdnu zajdu přímo na pobočku.

Musel by si zavesiť zmluvné podmienky, aby nakoniec neuhradili spôsobenú škodu druhej strana len do určitej výšky a to výhradne so záznamom od polície s doloženým znaleckým posudkom, fotom udalosti apod.

Díky za reakce.
Připouštím a reálně počítám s tím, že na pobočce mi upraví částku a bude dražší, ale budu sebou mít výtisk nabídky od srovnávače a zeptám se, co by mi za tu cenu uhradili a za jakých podmínek.
Studoval jsem i všeobecné podmínky podmínky na jejich webu, ale ty jsou podle mě univerzální na všechny jimi nabízené pojištění.

Pokud je to stejně nečitelné jako všechny pojistné smlouvy, tak to bude dlouhé čtení. A pochopení, to snad ani nejde. Když jsem si studuval podmínky cestovního pojištění (na služební cestu do zahraničí je povinné), ještě než jsem jako kratocvhíli měl notebook, tak jsem dospěl k názoru, že kromě malé podmnožiny nějakých nenadálých událostí se nevztahuje skoro na nic. Ale je to stejné jako s povinným ručením (nebo se všeobecným zdravotním pojištěním což je asi nejoblíbenější pojistný produkt vůbec, povinné ručení je až druhé, takže neni pravda že si vážíme majetku víc než zdraví jak jsem se v nějakém inzerátu nějaké pojišťovny dočetl), je to povinné tak je jedno, jaké jsou podmínky, prostě to jen musí být.

ČPP má různé slevy. Před léty mi agent na pobočce nabídl slevu pár stovek i na to, že nebudu bourat v cizině, jinak je tam velká spoluúčast. Protože se svým bývalým křápem jsem v cizině nikdy nebyl, docela se mi to hodilo. Ovšem trochu jsme se znali a nevím, jestli to nabízel každému nebo jestli to ještě dneska platí.

Zdravím všechny, tak konečně po x telefonátech a navštívených poboček, jsem zaujal stanovisko. I přes očekávání vyšších cen, mě pár nabídek nemile zaskočilo. Z původního tématu pojistky od ČPP 1.837 kč/ročně za pojíštění rizikového řidiče, se nakonec vyklubalo nepochopení (trochu mám podezření, že z neznalosti poradce srovnávače, ale doufám že snad ne ze záměru) v názvosloví pojistník a provozovatel. Měl jsem za to, že bonusy se vztahují pouze na pojistníka. Avšak u ČPP si bonusy vyjíždí osoba vedená ve smlouvě jako provozovatel, takže kalkulace na pobočce pro syna 8.500 kč/ročně. Tuto cenu budu pravděpodobně akceptovat, protože ostatní nabídky byly od 11.000 - 27.000 kč/ročně, dvě pojištovny se sice vešly k 6.000 kč/ročně, ale z recenzí a jejich ekonomické síly ve mně nebudily důvěru.