Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba HAKI lešení - vyplatí se?

Dobrý den,

prosím o radu: nevyráběl si někdo vlastní lešení podobné nebo shodné s lešením HAKI? Vyplatí se, pokud člověk má přístup k oh.lisu, laserovému dělení, umí svařovat a jedinou nakupovanou položkou by byly trubky?

Koupě použitého je otázka nabídky, se kterou v mém okolí nejsem moc spokojen.
-Nové cca 20k - nesmysl.
-Použité cca 8-10k za kostku.
-Dále mi vrtá hlavou tento inzerát, nové za 9k a ještě v Zn. Měl by se člověk bát, že se šetřilo na tl. trubek? Protože jinak cena je lákavá, ale....

Děkuji předem za reakce.

Pro své použití nebo na kšeft?
Hádám, že by to lešení muselo mít nějaké zkoušky ohledně bezpečnosti při používání (co se týká zkoušek a certifikátů, v té oblasti jsem se nějakou dobu pohyboval a zkoušku ohledně bezpečnosti teď musí mít snad i sodovka, jestli bublinky v ní nemohou poškodit zdraví).

Vyráběl jsem si kostku na začátku 80 let kdy nic nebylo a měl jsem možnost si to vyrobit za sobotu a neděli v práci. Jde o to kolik si toho chceš vyrábět. Před 3 lety jsem si dělal krátké příčníky a nejdřív jsem si musel vyrobit přípravek aby byly všechny shodné. Totéž musíš udělat i pro stojny aby to bylo stejné. Na lisování plocháčů na trubky musíš mít také přípravek. Čtvercové patky buď musíš vrtat a propilovat nebo vyřezat laserem. Největší legrace je s nýty na patkách (můžeš použít i šrouby) na nastavení trubek (nýty jsou dost drahé). Vyráběl jsem i zkrácené příčníky do úzkého prostoru (75 cm dlouhé). Záleží zda to budeš potřebovat průběžně nebo jen jednorázově. Pokud bych to nyní potřeboval tak bych si spíš koupil trubky na trubkové lešení a někde sehnal žabky (stojí víc jak 100,-kč). Záleží jen na tobě kolik tomu chceš věnovat času či peněz. Ještě k inzerátu, já bych osobně koupil.

Pozink za 7litrov ber, klasika farbené, základovka červenou míniovkou s povrchovým lakom pri použitých, ide suma cca max. á 5litrov.

Nosnosť na tlak trubiek majú Haki do výšky 90bm so záťažou murárov na každom stupni, beztak sa kotvia pri každej bunke podlažia pevne o stavbu, teda na bežné stavby okolo chalupy r.d. ťa udržia aj z čistého hliníka. Žltí tvoria podnes lešenia z viazaného bambusu.

Díky za reakce.

-Lešení by bylo na osobní použití. na údržbu domu, stodoly atd..
-Potřeboval bych výšku 2,5 kostky

-Trubkové lešení jsem zavrhl, občas by se hodilo i na jiné účely, ta rychlost stavby a variabilita je bez konkurence

zde je vl. výroba z jeklů, taky inspirace.