Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak postavit zahradní domek

Dobrý den, chtěl bych od Vás získat co nejvíc zkušeností,jak bych měl pokračovat ve stavbě zahradní chatky. Postavil jsem si na zahradě pergolu (obr č.1) a chci pokračovat se stavbou zahradního domku,která bude napojena na tuto pergolu (moje představa obr. č.2).Vchod bude z pergoly. Představa je,že na vnější část dám obkladové palubky s drážkou. jak dál? Nějaká hydroizolace pod palubky? Poté vata a z vnějšku OSB? Jak by jste ještě rozmístili hranoly? Každou radu uvítám. Děkuji

Jde také o to kde budete chtít mít dveře a okno. Dle toho budete muset umístit trámky. Ideální rozteč svislých trámků je do jednoho metru. Souhlasím s Kynclem, že pokud to bude využíváno jen v létě k občasnému přespání tak izolace nemá opodstatnění.

Tepelná izolace má význam jenom když bude izolovaná střecha i podlaha. Stojí to za to? Vím, že v létě jsou deštivá období s teplotou pod deset stupňů, ale bude se tam spát i při těchto nízkých teplotách? Jinak stačí spacák.

Pokud bych mohl poradit (nemohu, není to můj obor), tak by mne zajímalo, jestli to bude na zahradě u rodinného domu kde normálně žijete a na občasné přespání to poslouží jen případným letním návštěvám když budete pořádat mejdlo nebo jestli je to někde v chatové osadě kde to bude pro vás a žádné jiné stavení co by vám posloužilo tam nemáte.
Pokud B je správné, tak bych viděl spíš něco, kde byste mohli přežít víkend i v zimě, když si tam přijedete zalyžovat.
:beer: