Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké kalové čerpadlo

Ahoj,
máte někdo nějaké dobré zkušenosti s kalovým čerpadlem?
Mám čerpadlo viz níže v drenážní trubce průměr 30 cm a bohužel samo nespíná při vzestupu vody. Stačí s ním trošku zahýbat a rozjede se. Je cca 5 měsíce staré a samozřejmě jsem je několikrát čistil i když nebylo proč a stále se plovák seká a nespíná sám. První měsíc asi fungovalo. Voda v šachtě nebyla.
Chci je poslat na reklamaci, ale potřebuji tam umístit nové a druhé nechat jako rezervní.
Děkuji

https://www.e-cerpadla.cz/kalove-cerpadlo-easypump-easy-flow-300-230v-integrovany-plovak-d-8533.html

Zrejme spínací plavák (uchytený na vocásku kábla) nemá patričný voľný priestor v úzkej, 30cm rúre, pre pohodlný pohyb na hladine. (Niektoré spínače 230V / 50Hz pracujú so spínacím čidlom v ortuti pevne, nepriedyšne zaliate v plastovom vajíčku, nielen ako gravitačná kolíska).

Musíš hľadať do takéhoto úzkeho priestoru čidlo, snímač pohybu hladiny na inom princípe. (Ak sa vôbec vyrábajú, zmenou tlaku, zmenou odporu apod. vymoženosti, akými sú napríklad vybavené čidlá v bubnoch pračiek).