Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý nátěr na zadlabávací vložce dveří

Zdravím. Poraďte, jak odstranit starý nátěr na hraně dveří, který je natřen několika vrstvy fermežových barev. Jedná se o tu tenkou stranu, pohled na šrouby, jak je zadlabací zámek dveří. Jsou tam staré šrouby a nechci je poškodit, abych dostal ten zadlabací zámek ven. Zároveň nechci poškodit dveře. Bojím se použít chemický odstraňovač barev. Je to dost agresivní , takže bych mohl poškodit zbytek nátěru dveří.

Autogen vynech.
Oškrabat, vyčistit drážky šroubů.
Oříznout obvod zámku tím nudovým skalpelem spíš tedy lámacím nožem.
Klepni na hlavičky přes kousek kulatinky, kápni trochu řídkého oleje do vzniklé škvírky kolem hlaviček, nech odpočinout, kladívkem poklepej i zámek a zvol šroubovák PŘESNĚ na drážku abys to nežvejknul a zkus povolit či utáhnout , aby se to hnulo.
.