Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 6A jistič občas vyhodí pojistky cca60 Watt

mám doma 6A jistič,

https://www.elektro-paloucek.cz/jistici-technika-jistice-jednofazove-c-1124_934/jistic-6a-jednofazovy-kmb6-b6-1-b-6-kanlux-6-a-1-b-p-18993

na něj mám napojeno několik zdrojů na led pásek, nabíječku na telefon na tablet, router, switch, no
celkem to nepřesáhne 60 Wattů

ale někdy když potřebuji fyzicky resetnout router, a vypnu hlavní vypínač a pak ho zapnu někdy mi vyskočí jistič, přece pár desítek watů nemůže vyhodit 6A jistič, když to dám na 16A jistič vše je v pořádku.

Takéto problémy sa riešia použitím motorického ističa, ktorý toleruje vyššie prúdové špičky pri zapnutí spotrebičov. Teda namiesto ističa B6A daj istič C6A, napr. https://www.elektro-paloucek.cz/jistici-technika-jistice-jednofazove-c-1124_934/jistic-6a-jednofazovy-kmb6-c6-16-kanlux-6-a-1-c-p-18998 Ak by si zvýšil istič na 16A, tak by si mal skontrolovať celý okruh pripojený na ten istič (vedenie, zásuvky), aby si neprekročil povolené prúdové zaťaženie.