Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renault Thalia 16V - svítí kontrolka.

Včera se mi v autě rozsvítila kontrolka výfukových plynů a ne a ne zhasnout. Už jsem poslal emajl do autorizovaného servisu a zítra ještě zajdu do místního servisu kde už mi taky něco opravili.

Čím to tak může být?

Co jsem byl u benzínky naposled, od té doby jsem ujel určitě víc než 50km, auto mám v v garáži u domu, cizí zásah třeba na katalyzátoru vylučuji.
Podle popisu v návodu co jsem dostal s autem snad není nutné kvůli tomu auto okamžitě odstavit a nechat odtáhnout.
[92171-thalia2-jpg]

Dal jsem auto do místního servisu, už ho mám zpátky, prý tam byl jen nahozen příznak poruchy.
Вот техника большая.
Když už jsem ho tam měl, tak se koukli i na další věci (a spravili je). Že to auto by nejspíš neprošlo skrz STK. A to jsem ho měl na podzim na kontrole v autorizovaném servisu.

Svého času mi občas přestal fungovat tachometr. V autorizovaném servisu říkali, že se u nich závada neprojevila tak nevědí co opravovat. V tom místním servisu, když jsem řekl, s čím mám problém odpověděli, že to bude sondou, prý se to stává, vyměnili ji a od té doby je to v pořádku. Asi v tom autorizovaném servisu mají nějaké předepsané postupy a musí se jich držet.

prý tam byl jen nahozen příznak poruchy

Právě proto se IMHO oplatí investovat cenu pár piv a koupit OBD2 dongle. Dnešní auta - kam počítám i tu Thalii - málokdy vyhazujou chybové kódy jen tak z rozmaru. Chyba jde vždycky smazat, aby kontrolka zhasla, ale po pár stovkách km se auto opět připomene a celou tu dobu funguje "něco" v ne moc optimálním režimu. A interval připomínání se bude zkracovat....

Je lepší si přečíst, co auto hlásí a teprve pak zjednat nápravu. Klidně až po druhém rozsvícení kontrolky se stejnou závadou.

Děkuji, koukal jsem, kde by to měli, narazil jsem na antikvariát, kde to měli za 300Kč, tak jsem to objednal, dnes mi to přišlo na dobírku, podle stavu asi nové.
Platil jsem ještě 160Kč za poštovné a balné. Antikvariát je z ruky, kdybych tam jel, za benzín bych asi platil víc.
:-):beer:

Tak mi ta kontrolka zase začala svítit. V pondělí se chci zeptat v servisu, co mi to tam už jednou opravovali.
Jde o to, jestli svítí proto, že se zase nastavil příznak a jinak se nic neděje nebo jestli je nějaká vážnější závada. V dohledné době mne čekají cesty po dálnici do Prahy a pak cesta na jižní Moravu.
Tak si kladu otázku, jestli to vymazání příznaku není něco jako přelepení kontrolky náplastí, abych neviděl že svítí, ale závada trvá.
Už se mi taky dvakrát rozsvítila kontrolka žhavicích svíček, IMHO ta by tam vůbec neměla být, je to jen pro nafťáky, já mám bezíňák, tedy aspoň myslím. Ale když jsem vypnul a zapnul zapalování, tak už zůstala zhasnutá.

Tak jsem zvědavý, co mi řeknou v servisu.