Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení žárovky 6 kabelů

V bytě ze stropu vede 6 vodičů, 2 hnědé, 2 modré a 2 žlutozelené. Každý pár je spojený čokoládou, ze které vždy vede jeden nový stejné barvy (2 dovnitř 1 ven), ty co z čokolády vystupují, jsou následně připojené k objímce žárovky. Žárovka svítí dobře, když ji ale použiji v jiném světle, do kterého ze stropu vedou pouze 3 dráty, bliká a zvláštně hučí. Znamená to tedy, že 2 dráty spojené čokoládou se zkombinují a do toho odvádějícího tedy jde více proudu? A proto bliká v druhém světle protože nemá dost energie?

Předem děkuji všem za čas ztrávený u této otázky.

,,Znamená to tedy, že 2 dráty spojené čokoládou se zkombinují a do toho odvádějícího tedy jde více proudu?,,
Ne.
Spíš by bylo dobré napsat, co to je za žárovku, jestli obyč edisonova nebo nějaká stmívatelná ledka.
(tip - vadný kontakt v objímce žárovky)

Co jsem se setkal s elektroinstalací kterou spáchal někdo, kdo si myslel, že to "taky umí", tak už se ničemu nedivím.
Tam nějaký lustr byl připojený v době, co v tom bytě bydlíš nebo ses tam akorát přistěhoval a bylo to už tak?

Dám ti radu co se ti nebude líbit: Pozvi nějakého odborníka, ať ty dráty proměří a zjistí, odkud a kam vedou.