Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připevnění dřevěné desky na zeď

Dobrý den,
požádal bych nějakou dobrou duši, zda by mi neporadila nějaký stručný návod, jak přidělat dřevěnou desku na zeď.
Nepatřím zrovna mezi nejzručnější. Pravděpodobně bych radši zvolil přivrtání prostřednictvím hmoždinek než lepení. Deska by pak měla fungovat společně s háčky jako věšák. Předem děkuji.

navrtáš si desku, tu připožíš na stěnu dáš do vodováhy, žena ti to podrží, nebo někdo jiný, vezměš vidiový vrták co projde tou dírou v prkně a budeš vrtat stěnu dokud nebudeš v cihle , to uděláš u další dírky, pak desku můžeš oddělat a dovrtat na délku vrtáku. Následně zvětšéš vidiákem na otvor pro hmoždinku, osadíš hmoždinky a přišroubuješ...

Je potřeba prozradit více informací - rozměr/hmotnost desky, materiál, typ zdi, váha předmětů, které se na tu desku budou věšet, atd...

Osobně bych možná na zeď přišrouboval latě a na ně teprve pomocí vrutů desku. Aby se za deskou netvořila plíseň.