Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna výfuku na autě

Nazdar panové a dámy.
Tak uhnila mě trubka zadního tlumiče výfuku, a jak na potvoru nejde to co tam zbylo (holendr a dva šrouby) odělat, matice na starém MTS výfuku nemají žádné draškování, a tak to chce flexku.
Jenže tu já nemám. Takže co ted? Tohle není ani tak dotaz, protože mě je jasné co stím. Jen diskuze na téma kvalita výfuku. Pokud máte nějaké zkušenosti sem s nima.

Bez karbofrézky to nedáš.

K skrutkám sa holým plátkom pilky na železo nedostaneš. Pižlať v rukaviciach do aleluja sťahovací xindel je sizyfovská robota pod zdvihákom alebo v jame.

Prskať dva krát denne nejakým mazacím sprejom s molybdénom určený na uvoľnenie skrutiek je zdĺhavé, nemusí povoliť hrdza časom.

Jedine nahriať matku so skrutkou plameňom do červene na 1300°C, aby sa prepálila hrdza na závitoch. Acetylénový autogén tiež nemáš v kuchyni po ruke, no a propánový minihorák na bombičku je slabota, detská hračka max do 800°C, skôr spáliš podvozok vozidla teplom.

A to pod tím budeš ležet?::)
Yarisa jsme měli několik let. 1x ročně k mechanikovi a to bylo vše.
U značkového nejdřív zjisti cenu a jestli ti budou cpát origo díl.
Najdi nějakého malého soukromníka se zvedákem a taky se vyptej na cenu. Díl z druhovýroby.

Jo a dotoho se ještě srali policajti, takže jsem to zdal a seru na to. A aji kdyby jsem měl flexku, tak nevím zapínat ji v zimě venku, takhle mě odešel fén na vlasy, když jsem v zimě na balkoně odmrazoval zamrzlou klimatizaci, jenom to prsklo a bylo po fenu.

Dodám, kdyby to šlo v pohodě odmontovat, tak už dávno mám nový výfuk. To ono to je jinak.

Já se takhle s autem poučuju furt dokola... Naštěstí mám dvorek, kde se s tím můžu drbat. Dneska už má člověk výhodu, že mrkne na youtube na video, jak to u kterého konkrétního auta má udělat, jak dobře/špatně to jde, co potřebuje za vercajk a podle toho se může rozhodnout v předstihu, jestli mu to za to stojí.