Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení smart TV na starý zesilovač 5.1

Zdravím.

Máme nově TV Samsung QE55Q67TAU a potřebuji připojit zvuk z této TV na starý zesilovač Sony STR-DE345, který nemá ani HDMI ani optický vstup. Koupil jsem převodník HDMI na AV https://www.hadex.cz/d334b-konvertor-hdmi-na-av---analogove-kompozitni-video--audio/. Kabel HDMI mám připojený v TV na HDMI eARC, druhý konec do převodníku a z převodníku cinche do zesilovače. Nedaří se mě to ale přes všechna možná nastavení zprovoznit. Problém možná bude v tom, že převodník nepodporuje eARC. Nebo o tom aspoň v návodu nepíšou.
Potřeboval bych poradit nějaký převodník, klidně i s optickým vstupem a výstupem ideálně 5.1. Možná jste to už někdo řešil a máte převodník, který funguje. Nechce se mě kupovat převodniky systémem pokus-omyl.

Moc děkuji za případnou radu. Matyas

Vybírat si nic už nechci...na googlu umím hledat To už jsem udělal a objednal převodník, který s eARC zřejmě nefunguje. A skutečně tam je eARC https://www.samsung.com/cz/support/tv-audio-video/what-is-earc-and-how-to-set-on-samsung-smart-tv/. Proto sem píšu o radu, jestli to už někdo řešil a vyřešil. Když jsem dal dotaz na technickou podporu Samsung, tak mě tam poradili, ať tento problém řeším s "prodejcem elektroniky".
Co jsem zjišťoval, tak převodníky se vstupem eARC asi nikdo nevyrábí - zřejmě dost nová záležitost. Zbývá tedy jen: koupit nový zesilovač se vstupem eARC, nebo převodník s optickým vstupem, který má zase technická omezení.