Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava prasklého izolátoru na xenonové výbojce

Ahoj, špatně jsem vložil xenonovou výbojku do světlometu a prasknul mi izolátor (taková ta keramická trubička na boku.)

Prasklé je to asi v půlce. Zkoušel jsem to a funguje, ale nerad bych, aby to způsobilo nižší životnost, proto mě napadlo vyměnit ten izolátor ze staré výbojky. Je to socket D3S a vypadá to, že je to pouze připájené ze shora. Mám se pokusit o výměnu nebo to mám nechat?

Díky.

šlo, lenže vysokoteplotné, odolné lepidlá nad 500°C stoja majland. Sú aj metalické lepidlá za tisíce kaček.

Zalep prasklinu vodovým, riedkym, lacným sekundovým lepom, Locktide a spol. Nechaj lepidlo aspoň 24 hodín vytvrdiť na 25°C lufte než ho nasadíš do pätice blinkra.

Zase radíš voloviny!
A) Je to izolátor - musí byť neporušený.
B) Ak zlepí aj teplotne odolným lepidlom - vznikne tepelný most, izolátor nemusí zniesť rozdiel teplôt častí spojených lepidlom - okrem toho - to lepidlo neprenáša teplo medzi dvoma časťami.
C) Metalické lepidlo - zmeníš izolačné vlastnosti - ten kov totiž je vodivý.
D) Najväčšia sprostosť je sekundové lepidlo - to ani náhodou takú teplotu nevydrží!

P.S. Začínajú sviatky, ale zdá sa, že ty už asi oslavuješ - radšej si šetri alkohol na neskoršiu dobu.

Mám ťa rád, izolantíku.

Sekundovým lepidlom za studena zatečeným do trhliny izolantu nič neskazí, nič nezničí.

Main Gááát, mamenko naša Sedemboľestná, ochranca Sľovenska, akurát si bude nútený v prípade nezdaru v cene 1€ za lepidlo zakúpiť novú, tuzexovú, americkú, kapitalistickú lampu za ťažké valuty, čím by určite ožobráčil, ba načisto ochromil celú svoju blízku rodinu v I., II. a III. rade.

Bože můj, ty jsi opravdu pánské přirození vytesané ze dřeva, plechem obité a do dřeva zasekané… Je skvělé, jak všechno umíš, všechno dokážeš, a zlatí komunisté, kteří dokázali vyprodukovat něco takového… Zkus trošku pokory a úcty, jakkoliv to nositeli rudé knížky půjde ztuha…