Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plynová kamna na propan-butan - nejde z trysek plyn

Mám na chalupě plynová kamna na propan-butan podobná těmto. Kamna josu jako nová, topilo se s nimy asi 3x, ale 15let jsem je nepoužíval. Dnes jsem je zkusil pustit, ale nefungují. Zapalovací jiskra je v pořádku, redukční ventil na hadici vyvedené od kamen je v pořádku, je průchodný, ale dál už se plyn nedostane. Dá se ještě něco zkontrolovat, kde by mohlo být něco ucpané?

Díky za radu. Udělal jsem to podle návodu a podařilo se mi ohřát prostřední mřížku. Zmáčknul jsem čudlík, ale jiskra to nezapálila. Slyšel jsem jak plyn prochází, tak jsem to zapálil zapalovačem. Nechal jsem to nahřát asi 2minuty, ale když jsem pootočil tím regulačním čudlíkem (jen lehce jsem ho musel přizvednou aby s ním šlo otočit) na střední stupeň, tak plyn přestal procházet a zhasnul ta ohřátá mřížka. Vyzkoušel jsem to takhle 4x, ale pořád stejný. Plynu v lahvi je dost, ale netuším, proč přestane procházet plyn, když tomu přidám, aby se spustily i ty dvě zbylé mřížky. Je mě divný, že to nezapálí ta jiskra. Že by tam šlo málo plynu?

Základem je ,nejlépe kompresorem vyfoukat všechny nečistoty,pavučina nedovolí proudit okolo křesadla,později plamen špatně hoří,pavučina ucpává přívod vzduchu a plamen je slabý,neohřeje termočidlo a to vyhodí systém do poruchy.Musí to být na všech hořácích OK.Je to jištěno,aby někde neunikal plyn bez hoření,takže,dokud nebude vše hořet správně,termočlánek ventil nepodrží otevřený.:-)