Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úzká pračka Electrolux PerfectCare - při praní má dlouhé prodlevy

Zdravím, nemáte někdo tuto pračku ?
v březnu jsem pořídil tuto pračku. Je to úzká na 6 kg.
Ze začátku jsem nic nepozoroval ale po nějaké době se chová divně. Po zapnutí napouští, pak se buben několikrát pootočí a zůstane stát na cca 8 minut. Pak čas na displeji se změní z 2 hod 50 min na 1 hod 8 min. opet stojí, cca 3 min. a pak teprve začne prát.
Byl zde servisák, vyměnil dva moduly ( v opravné listě je měnič a modul) a odjel. Následné praní probíhalo beze změny, s pauzou cca 8 min.
Je to charakteristické chování této pračky anebo je to zmetek ?
Budu vděčen jestli máte tuto pračku za každou zkušenost
děkuji

Zřejmě to asi nebude souviset.Ale něco podobného jsem měl také u úzké pračky,Whirpol.Prostě prací cyklus strašně dlouhý a přestávky také.Měl jsem za to že je zanesený filtr.Ten byl čistý.Mimochodem podle mě je to tak otzevřený filtr že nemůže nic zachytit.Šel jsem dál a nakonec problém byl ve stěnovém sifonu.Pružina totálně zanesená cucky a v tělese dokonalá zátka z těch cucků.Prostě co pustil filtr tak zachycoval tento sifonek.Po odstranění pračka zase maká.Taková prkotina.

Toto vypadá na přicpané sítko na přívodu vody,málo propouští vodu,déle napouští,tudíž se prodlužuje doba praní.Párkráte jsem to řešil doma i po známých,prkotina.Když se to ucpe hodně,pračka ani nesepne praní,je nedostatečná hladina a hladinový spínač nesepne přívod do motoru.Vyšroubujte převlečnou matici na hadici přívodu na pračce,je tam košíčkové sítko,nejlépe úzké kleště,vytáhnout,proprat vodou a vrátit,bývá tam usazený odlámaný vodní kámen z potrubí i jiné drobnosti z vodního řádu.:-)

Na naší pračce Gorenje trvá tříhodinový prací cyklus někdy tři a půl, někdy dvě hodiny.... podle toho, jak pračka "usoudí", že je prádlo špinavé... kolik ho je... jak moc je potřeba dohřívat vodu... Nevím jak ostatní výrobci ale já se tím přestal vzrušovat asi měsíc po koupi a smířil se s tím.
Bude opravdu zajímavé zjistit, zda se vaše pračka chová stejně při praní ve studené vodě nebo ve vodě třeba na 40 stupňů. Opravdu by to mohlo být topným tělesem....