Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní výfuk na auto

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zabývám se svařování TIG (nerez) a napadlo mě ze bych si udělal nový výfuk do auta 😀

Je možné a nemít problém na STK či POLICIE ?

Šlo by o nerez trubky které se používají k vyfukum + originál vlnovec atd.. co je potřeba aby bylo legální.

Můj už starý výfuk je dost zničeny 😀

Něco jako dělají firmy (sportovní výfuky) jenom doma dělané

Je to možné ?

Kdyz to poskladas tak, aby na jedne casti byla vyrazena homologace ( pouzijes kus originalniho vyfuku) a bude se to tvarit jako z fabriky, tak to nejspis projde vsim. Jestli to bude videt na prvni pohled, tak na stk zapomen. Pcr res jenom pokud to bude delat velky kraval, jinak to nemuzou zjistit.

Dobrý den,desítky let opravuji,nebo renovuji výfuky na svých autech a dalších rodinných.Prorezlý ořežu vše fričkou,ponechám jen vnitřek,potáhnu novým plechem,včetně čílek ,takže nikde žádný vyražený gleit.Vše zapertlováno a ovařeno céočkem,aby do pertlů nemohla vlhkost,natřeno stříbrnou barvou.Jezdím na STK na více míst,jeden kluk mě zná i ze zábav a přes chovatelství,nemám protekci,ale zrovna on by mě to vytkl jako známý,abych neměl někde problém.Někdy mě i pocvičí když něco přehlédnu,jsem rád,hned to dám do pořádku a vím,že mám auto OK.Bývá to hloupost,malinko mastná hadička,nebo nesundané nehomologované ofuky kvůli focení.
Já mohu na technickou kdykoli,potrpím si na splehlivé věci,dělám to pro svůj klid a bezpečnost.
To jsem odbočil,ale pokud nevyberete vnitřek kvůli zvuku a výfuk má stejný tvar a dobře těsní,což je základ pro emise,tak věřím,že nebudete mít žádný problém.:-)