Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka AEG lavamat - do konce pere jen jeden program

Zdravím,

pračka AEG Lavamat (asi 6 let stará) hlásí chybu E10, tak jsem udělal základní kroky:
- kontrola chybových hlášení + vymazání
- kontrola přístupu vody, vše ok, jen sítko do pračky zanešené, toto jsem vyčistil

Koukal jsem na net a je tam vícero možných chyb, ale myslím si, že by to mohl být elektromagnetický napouštěcí ventil...

V chybách mi to píše ještě EL4, ale pračka začne pípat a zastaví se s chybou E10, což znamená problém s vodou.

Nechápu ale, proč program, který má 2,5 hodiny, končí cca 45 min před koncem a už se jen převaluje buben, ale nejede dál. Do konce doběhne vždy jen krátký program na 20min, který používáme na skoro čisté sportovní věci.

Můj momentální nápad je, že vyměním ten ventil, jak je při vstupu vody do pračky, nebo měl by někdo jinou radu?

Děkuji předem za rady,
Belis

no já tam mám sítka teda 2 jedno na vstupu do hadice a druhý na pračce kam se šroubuje hadice. Jak jste na tom Vy? Po zkušenostech jsem dal na kohout pro pračku filtr od Karcgeru pro tlakové čističe a mám klid...takže tam má v současnosti sítka 3

No je tam tento ventil, jak jsem to dohledal, tak si říkám, jestli nebude zarostlý, protože je na vstupu vody do pračky a sítko bylo docela zarostlé:
https://www.elektrahk.cz/0-zbozi-12180-ventil-3-cestny-do-pracky-aeg,-electrolux,-zanussi-4055017182.html
Tomu teda moc nerozumím.. Vinutí? Vedení? Triak, co ho spuští? - jak jsem psal, divné je, že jeden program jede až do konce, to je jeden co používám prakticky jen já:-), protože je to na 20 min, na 30C a ostatní nedojedou do konce.

Zkusím nějakého opraváře praček, co mi na to řekne, jen je s nimi dnes už problém, často říkají, joo, 6 le stará, kupte novou raději.., ale mě to příjde nesmysl, je to AEG, je tichá a zachovalá a pokud jdou sehnat ND, tak proč neopravit..

Zdravím, chce to prověřit, třeba pomocí malé žárovky na 230 V, zda všechny ventily spouští.Když už se v tom budete se žárovkami a měřákem (předpokládám) pohybovat, tak prověřte také topné těleso: Relé, vedení, seriový odpor, izolační stav, nejsnáze opět žárovkou zjistit, zda do něj elektronika vůbec pustí proud. A to co Vám není jasné je rutinní postup prověření celého obvodu komponentu. Od "fáze" až k "nule". Asi tak.