Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhradní díl - Scheppach DP16SL

Dobrý den,

na naší stolní vrtačce jsem včera vypozoroval, že sklíčidlo celkem dost hází. Dříve to nedělalo, takže jsem usoudil, že jsem při práci musel nějakým způsobem zkřivit trn pro upnutí sklíčidla. Vrtačku jsem rozdělal a proměřil kužel trnu hodinkami. Na konci kuželu házivost 0,12mm, s nasazeným sklíčidlem házivost na konci sklíčidla 0,32mm. Chtěl jsem objednat nový, ale nemůžu ten trn nikde najít. Proto Vás prosím o pomoc, zda nevíte, kde hledat nebo na koho se obrátit.

Délka trnu je 205mm a je na vrtačku zmiňovanou v nadpisu.

Díky za vaši pomoc.

[91812-129142444-405054964027715-425635-jpg]
[91813-scheppach-dp-16-sl-stojanova-vrt-jpg]

Dobrý den,jak to měříte?Jestli hází sklíčidlo,nebo to co je v něm.Upněte nový rovný vrták a na něm to měřte,nejlepší je na to třeba nový ventil z auta,ten je lapovaný.Hřídel se nechá srovnat,není to velký problém,ale zase je dost problém ho jen tak ohnout při obyčejném vrtání.Tyto laciné vrtačky nejsou nic moc,nakonec ji mám také,vybíral jsem podle usazení hřídele,koupil až v OBI po přebrání několika kusů.Nejdříve jsem chtěl koupit od obchodníka,přivezl až k domu,nevybral jsem z pěti kusů,každá něco měla,vůle,házivost.
Hřídel srovnáte podobným způsobem,jako zde ve vedlejší diskuzi o rovnání hřídele u sekačky.Nejlíp se rovná v soustruhu,tužku přez suport,kde to škrtá,tam mírně klepnout dřevěnou paličkou.ale jde to i přímo v té vrtačce,hřídel je slabý,půjde to snadno,začínejte malou rankou,ať to nepřeženete.Máte to v desetinách,to svedete.:-)

Hází samotný kužel. Ložiska bez vůle. Na samotném kuželu je to těch 12 stovek. Na vrtáku je to už 45 setin (měřeno 40mm od konce sklíčidla).
Ložiska jsou na 100% v pořádku. Zkusím teda srovnat kužel klepáním kladivem.
Už jsem tak centroval kliku na pionýra. Když se ví, kam bouchnout, tak to není žádná věda :-D Díky za radu.