Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní anténa na internet od Vodafonu

Zdravím,
potřeboval jsem do našeho domu internet, ale žádný poskytovat nebyl schopen to k nám dotáhnout. Musel jsem tedy zvoli připojení od operátora. Máme to od Vodafonu (t mobile a O2 tam nemají signál), ale barák je mezi kopci a pán co to montoval říkal, že je to velmi špatné. Ani to nechtěl montovat. Nakonec jsme našli místo, kde to jelo 20Mbitem tak na to kývl.
Dali tam takovou válvocou anténu. Pán tvrdil, že to nemá žádný zisk, že se jedná spíše o elegantní zakončení kabelu.

Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, zda by šlo pořídit nějakou LTE anténu, která bude mít velký zisk? Pokud antény vyměním, bude to fungovat? A jaká by připadala v úvahu?

Díky

Elegantní zakončení kabelu? To snad ne. :-?

...je to jen novejsi verze WTTx LTE modemu B2368, uvnitr toho "valecku" jsou 4 ant - udajne vsesmerovy

...instaluji to asi vsichni mob. operatori u koncaku. Technologie od Huawei. Jednotka ODU ("valecek") napajena pres kabel z POE a na za nim nainstalovy wifi router. Pripojuji to na LTE(WTTx) a je to vsesmer.