Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolejnice na řetězový kladkostroj

Zdar nějaký tip na stavbu kolejnice na kladkostroj do garáže? V garáži mám klenuté stropy a jsou tam traverzy, na které můžu navařit další. Potřeboval bych tam nějak zavěsit kladkostroj na vyndání motoru z auta a odtáhnout ho mimo auto. Hledal jsem na netu ale asi asi blbě. Na youtube nevím co napsat aby mi to našlo. Díky za případný tip.

Kdysi jsem si to vyráběl následovně. Pod traverzama na klenutém stropě jsem instaloval další. Jako jezdce jsem použil profil U cca 30 cm délky, do kterého jsem z boku vyvrtal 4 díry o průměru 20 mm, jako rolny použil ložiska o vnitřním průměru 20 mm a přišrouboval šrouby M 20 s tělem. Na tyto jezdce jsem přišrouboval traverzu po které mi jezdí "kočka". Aby mi ložiska nedřeli o stěny účka použil jsem podložky a vše pořádně dotáhl. V podstatě mám nyní v dílně portálový jeřáb. Pokud budeš na traverzy něco svařovat tak může stačit i silnější profil T. Ložiska můžeš použít obyčejná nebo zapouzdřená. Když jsem instaloval v dílně sloupovou vrtačku tak jsem zjistil, že mám problém s výškou u stropu a nakonec jsem koupil dílenský skládací jeřábek "žirafu" na 2 tuny za 4999,-Kč. Ještě poznámka "účko" na ložiska jsem použil ekonomické (ohýbané z plechu, jelikož má vnitřní stěny kolmé).

Já bych to pověsil přímo na traverzu klenby.Nevařil bych to.Vyrobit úchyty které zasuneš z obou stran do traverzy kde předem připravíš pro to kapsu potom sešroubuješ k sobě.Dle toho jak jseš zručný potom můžeš zavěsit samostatně kladkostroj a nebo další traverzu.Ale nejdřív bych si zjistil jaké zatížení ještě klenba snese aby ti to nespadlo i s klenbou na hlavu.Jednoduší by bylo vypůjčit si od někoho kdo vlastní pojízdný jeřábek ruční a s tím to vyndat.Řada domácích dílen to může vlastnit .Nebo vyrobot kozu z trámků.Motor netaháš určitě z buldozeru.