Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nehřeje (již odvzdušněné) topení

Dobrý den,

dnes jsem si všiml, že mi v horním patře mezonetu netopí topení, resp. byť je nastavené naplno, tak topí velmi chabě, zatímco v dolním patře všechny radiátory topí skvěle. Začal jsem tedy odvzdušňovat, počínaje spodními, ze kterých však tekla pouze voda, žádný vzduch. Poté jsem přešel na vrchní, přičemž z jednoho syčel vzduch, který jsem nechal odejít, ale žádná voda z něj nevytékala, a to i poté, co syčení ustalo (nechal jsem to cca 10 minut otevřené a nic). Nyní tento radiátor topí tak z 10%, a to jen v jeho pravé části (blíže termostatickému ventilu). Ta samá situace nastala i u ostatních radiátorů v horním patře - chvíli radiátor syčel vzduch, poté nic a ani při poměrně dlouhém otevření výpustního ventilu nevytekla ani kapka vody. S podobnou situací jsem se nikdy nesetkal a rád bych Vás požádal o radu, co lze ještě dělat?

Předem děkuji.

Řešení:

Bydlím v bytovém domě, kotel ani expanzku doma nemám, ani možnost, jak doplnit vodu do systému.

Som hnidopich, čiže: Vlastné obehové čerpadlo 230V/50Hz osadené pred sústavou priamo do núteného obehu potrubia sústavy vedúce smerom do bytu a radiátorov na stúpačke. Vycucneš, vysaješ ohrevné médium ako bonus, ako malinu priamo do svojho obydlia na úkor činžovných partají. Hustyyyý.