Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemrznuca zmes do betonu - moze ist do vapennej malty ?

Ahojte,

Prosim, potreboval by som poradit.
Potrebujem vymurovat z tehal jednu mensiu priecku ale je to vonku, vystavene nepriazni pocasia. Na vikend uz u nas hlasia teploty aj okolo -2 st. C.
Maltu si namiesam z cementu, piasku a vapna, ale zaujima ma, ci tam mozem pridat aj klasicku nemrznucu zmes do betonu. Nie je problem s nejakou reakciou medzi nemrznucou zmesou a tym vapnom ? Alebo su aj nemrznuce do malty ? (nansiel som, vsetko do betonu).

Vdaka,

Mato

Smelo. Nemrznúca zmes svojim zložením nenaruší dlhodobo trvajúci proces silikátov do doby ich reakčného, chemického vytvrdnutia miešaného s vodou do finálneho odparenia sa z tohoto spojivového materiálu.

Máš ale oprávnenú obavu, bez nemrzúcej zmesy stačí mierne premrznutie materiálu vystavený pod -3°C "holopochlu" (múriky a spol.) 360° na otvorenom priestranstve, a máš na paprčiach sypký, drobivý matroš.