Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak regulujete podlahovku?

Ahoj, dotaz je jasný: jak regulujete podlahovku a proč? Chci se inspirovat od ostatních. Aktuálně ji mám spuštěnou týden, jen na čerpadlo a směšovací ventil. Pomalu nahřívám těch 50 tun betonu. Včera jsem měl 26 na vstupu, 20 na výstupu a už bylo cítit, že to začíná být vlažné. Uvnitř 19 stupňů, vykouklo sluníčko a hned bylo o dva víc. Má cenu pořizovat ekvitermní regulaci, když ta masa betonu má setrvačnost tři dny? Mám to regulovat vypínáním čerpadla přes termostat? Nebo regulací ventilu pomocí serva a řídící jednotky s termostatem? Nebo opravdu pořídít ekviterm? Ten by musel mít křišťálovou kouli aby o půlnoci věděl že v poledne bude svítit a tak snížil teplotu vody...

Díky za inspiraci...

Mam krb s vymenikem, ktery mi ohriva a honi vodu v malem okruhu s akumulacni nadobou. V okruhu jsou zapojene i smesovaci ventily na jednotlive okruhy podlahovky. Michaji vodu, ktera se vraci z podlahoveho okruhu s teplou vodou krboveho okruhu na 35C, ktere se pak pousti do podlah.
Jestli se tyto ventily oteviraji nebo zaviraji ridi termostaty v mistnostech dle konkretniho okruhu podlahovky.
V realu mi staci zatopit vecer na 2-3 hodiny v krbu a ziju z toho dalsi den. Rocni spotreba dreva 6-8 kubiku.
Zadne venkovni teploty neresim, ridim se vnitrnimi termostaty...
m.

V první řadě, jaký je zdroj tepla? Má ten zdroj nějakou regulaci? Jak vypadá rozvaděč pro podlahovku a jeho osazení? Kolik cm betonu je v podlaze? Místnosti jsou trvale obývané? Rozteč délka a průměr jednotlivých smyček a jejich počet?