Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prohnuté trámy

Ahoj, mám doma kmenovou pilu a vždy když řežu z kmene víc jak jeden trám (třeba 4), tak je každý trámek prohnutý. Je to logický, ale ptám se jak je srovnat? Do štůsu se mi to dávat moc nechce tesař mi přijde za týden a to se asi srovnat nestihne. Jak to mám vyřešit?, díky

Jedine vyšpangľovať , zaťažiť a vo vzdušnom prievane nejaký ten jeden kalendárny rok nechať vysušiť.

Ak budú trámy zabudované, máš to jedno, beztak sa váhou, zaťažením, časom a rozdielnou vlhkosťou skrútia.

Kvalitné hranoly sú výhradne zo stredu klády s rovnomerným rozložením letokruhov, ostatné je odpad určený do sušiarne na fošne.

Chce to vyrábať rezivo zo suchých klád, minimálne 36 mesiacov prirodzenou cestou sušené s uskladním vo vetranom prístrešku bez prístupu ÚV.

No ale ak máš zle, tj. mierne, jednostranne poštelovaný šrank zubov, vyosené lišty ťahajúc kládu šejdrem, máš to márne.