Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemáte někdo zkušenosti s BMS-PCM moduly pro nabíjení LiIon Baterií?

Koupil jsem, z Aliexpressu, několik různých modulů BMS PCM, pro provoz a nabíjení, do serie zapojených článků LiIon baterií 18650.
Nejdříve jsem měl 3 ks 3S (12,6V) a ty mi celkem fungovaly. Nyní jsem ale potřeboval 2S (8,4V) a 4S (16,8V) a přes to, že jsem objednal i různé a i odlišné typy, tak mi nefungují. Jsou neprůchodné.
Funguje pouze jeden 4S (16,8V), ale i ten asi není úplně OK.
V 1. odkaze uvádím konkrétní 2S (8,4V), 8/15A, kterého mám 3 ks. Po zapojení prvního kusu, dle uvedeného schema (baterie B+/B-, střed BM) jsem na výstupu P+/P- nenaměřil nic. Pak na dalším, po připojení pouze B+/B- a bez zapojení BM jsem sice naměřil na výstupu napětí 7,8 V (baterie měly 8,16V), ale okamžitě po připojení středu na BM, napětí na výstupu zmizelo a od té doby (i po odpojení BM) už je rovněž neprůchozí.
Ve 2. odkaze uvádím další, rovněž 2S, s menším proudem, které mám 2 ks a jsou rovněž neprůchozí.
A ve 3. odkaze 4S (16,8V), které mám rovněž 3 ks a rovněž jsou neprůchozí.
Tak nevím, jak je to možné. :-(
Určitě budete někteří argumentovat "no holt Číňan"3-[, což můžete mít někdy pravdu, ale spíše poraďte, kde sehnat tyhle moduly jinde a funkční.
Jinak jsem už od "Číňana" nakoupil hodně produktů, zejména technického charakteru a elektroniky a zatím jsem s nimi neměl žádné větší problémy. A pokud snad, u dvou hodnotnějších byly (z cca 180-ti objednávek), tak byly vždy, v rámci reklamace, vyřízeny OK.
Takže tyhle moduly jsou sice za pár kaček (o prachy tu nejde), ale vadí mi, že nemohu dokončit potřebné opravy, na které je potřebuji.
Máte někdo, s těmito moduly, nějaké zkušenosti ? A pokud máte nějaké moduly, výše uvedených parametrů ověřené (spolehlivé výrobce), prosím pošlete odkaz. Díky.:puff:

https://www.aliexpress.com/item/33019363588.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dJ64Smy

https://www.aliexpress.com/item/32879886964.html?spm=a2g0o.detail.1000023.7.6f4d9b3cAAzBXv

https://www.aliexpress.com/item/32875779669.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dJ64Smy

Pro případné zájemce doplňuji informace, co se týká těch, mnou zmiňovaných BMS PCM modulů. Při jejich zapojení (B+/B0 nebo - je baterie, P+/P- přívody-vývod, B1/B2/B3/Bxx a i jinak značené jsou jednotlivé vývody článků do série) a připojení V metru na BMS modul, jsem většinou, původně, nenaměřil na P+/P- žádné napětí. A myslel jsem že jsou nefunkční a "neprůchodné". Ale nakonec jsem zjistil, že je je nutno, v tomto případě, zapojit BMS modul na nabíjení (napájet P+/P-) a dojde v něm k nějakému "přepnutí" a teprve pak se napětí, po odpojení od nabíjení, (celkové napětí) na výstupu naměří. A dále, že je nutné, aby články měly zhruba stejné parametry kapacity a vnitřního odporu (dobré otestovat) a rovněž i zhruba stejný stav nabití-napětí. Pokud je některý z článků podstatně více nabit, může dojít ke stavu, že se celá "kaskáda" nenabije naplno, ale článek s vyšším napětím, po dosažení max. hodnoty napětí (LiIon cca 4,2V), zablokuje další nabíjení a ostatní články se nedobijí na max. hodnotu napětí a tak ani celá kaskáda (zajímavé). A poslední zkušenost. Pro napájení zařízení náročnějších na vyšší provozní proud (ruční nářadí, akuvysavače a pod.) je nutné, používat články 18650 na vyšší proudy. Použití ještě dobrých článků, vybraných z packů NB, v tomto případě, není možno používat. Osobně se mi zatím nejvíce osvědčily články LiitoKala 18650, s udávanou kapacitou 3000 mAh a proudem 20A (beru s pásky pro letování). Skutečně otestovaná kapacita (na testeru LiitoKala) se pohybuje kolem 2500-2700 mAh při rozdílu napětí cca vyp.min. 3,2V a vyp.max.4,2V.;-)